дистанційне навчання 6 АБВ



Шановні учні 5 - 9 класів! Під час карантину я запрошую вас до співпраці в Viber (тел. (050) 402-27-63), де надам допомогу при виконанні домашнього завдання.
Он-лайн консультація : вівторок 11.30 - 12.15. Галина Віталіївна.


Шановні учні! За канікули обов'язково приєднайтеся до класів на https://classroom.google.com


На цій сторінці ви можете передивитись відео майстер-класів з виготовлення будь-яких поробок, які допоможуть вам в роботі. Фото ваших виконаних робіт надавайте в Viber.
Бажаю здоров'я та успіхів!


31.03.2020. 6 АБВ класи. Образотворче мистецтво.


       Міфологічний жанр. Міфи, легенди та перекази є важливим джерелом художньої творчості народів на ранніх етапах їхньої історії. Це сказання про давні вірування людей щодо походження Землі, явищ природи, богів, героїв, Всесвіту. У художніх творах міфологічного жанру зображуються не реальні, а уявні події та герої, які наділяються надзвичайними здібностями. Міфологічний жанр — зображення подій і героїв міфів і легенд різних народів світу в образотворчому мистецтві.
Микола Реріх. Святогор.

         Міфологічний жанр почав виокремлюватися з-поміж інших жанрів образотворчого мистецтва тоді, коли міфи перетворилися з вірувань на літературні твори, образи яких змальовували художники. Античні міфи відображають життя і пригоди богів, подвиги героїв.

        Міфологічний жанр набув яскравого розквіту в добу Відродження, коли античні легенди спонукали митців на створення картин і скульптур з відповідними сюжетами. Твори міфологічного жанру втілювали високі ідеали мистецтва античності. Згодом до античних міфів у мистецтві долучилися теми з міфів різних народів: скандинавських, слов'янських, індійських тощо.

• Порівняйте зображення міфологічного образу в скульптурі та живописі.

Діана Версальська. Римська копія з грецького оригіналу Леохара

Уолтер Крейн. Діана та Ендіміон

Сюжети античних міфів набули поширення в живописі, скульптурі, книжковій графіці.
• Роздивіться твори міфологічного жанру. Поцікавтеся, які античні міфи вони ілюструють.

Орфей, фрагмент стародавньої мозаїки з Тарса

Скульптура Нептуна (м. Копенгаген, Данія)

Едвард Берн-Джонс. Дзеркало Венери

У різні часи міфологічні образи приваблювали митців багатьох країн, які втілювали їх по-своєму.
• Роздивіться твори міфологічного жанру у графіці й живописі. Якими засобами художньої виразності митці розкрили епізод з міфу?

Михайло Піков. Прощання Гектора з Андромахою

Ангеліна Кауфман. Прощання Гектора з Андромахою

• Порівняйте міфологічний образ Європи у трактуванні різних художників (композицію, колорит, декоративність тощо).

Вірджинія Стеретт. Європа на бику
Валентин Серов. Викрадення Європи

• Порівняйте образ легендарного троянського героя Енея в настінному розписі та книжковій графіці. Зверніть увагу на одяг, головні убори, зброю. Які національні мотиви можна помітити в ілюстрації українського художника-графіка?

Поранений Еней. Настінний розпис в Помпеях

Джованні Баттісто Тьєполо. Явлення Венери Енею біля берегів Карфагена (за Вергілієм)

Георгій Нарбуг. Ілюстрація до поеми І. Котляревського «Енеїда»

Практичне завдання

Намалюйте ілюстрацію на міфологічний античний сюжет, який зацікавив вас найбільше (художні матеріали за вибором).

Поради

Зверніть увагу на створення виразного, характерного образу головного персонажа. Намалюйте одяг, речі, притаманні давній добі.

Приклади античного вбрання, зброї, орнаментів

Запитання і завдання

1. Які античні міфи поширені в образотворчому мистецтві?
2. Назвіть види образотворчого мистецтва, у яких набув популярності міфологічний жанр.

Самостійна робота для допитливих

1. Поцікавтеся, які твори скульптури, присвячені міфологічним персонажам античності, існують на території України.
2. Перегляньте мультфільми за мотивами міфів Стародавньої Греції.

ПРОМЕТЕЙ

Легенди і міфи Древньої Греціі

Міфи давньої Греції



01.04.2020. 6 АБВ класи. Трудове навчання.

Проект "Писанка".

Великодні писанки: візерунки, символи, значення.

            Мудрі люди кажуть: "У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки". Кожна писанка - це ніби маленький світ. Тут і небо із зорями, і вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле, і трибанні церкви - усе це вималюване у певному порядку для того, аби підтримати лад та рівновагу у нашому світі.
           Історія писанок як символу весняного відродження природи сягає у далеве минуле і пов'язана з ритуалом весняного відродження на землі.Перетворювати звичайне куряче яйце на чарівну писанку за старих часів уміла кожна слов'янська жінка. Хранителька домашнього вогнища повинна була з року в рік «оновлювати світ». Для цієї святої справи їй, окрім яєць, потрібні були: непочата вода, непочатий вогонь, нові горщики, нова полотняна серветка, бджолиний віск, свічка, фарби, розламана надвоє кісточка-вилка, узята з півнячих грудок.
             Непочатий вогонь добував господар сім'ї, непочату воду господиня брала опівночі з семи джерел. Фарби добували з пелюсток квітів, кори, коріння і листя дерев. Узор майстрині не вигадували, а списували з торішніх писанок - з року в рік, від бабусь-прабабусь. А до предметів, причетних до приготування писанок, ніхто, окрім самої господині, не смів навіть торкатися.
            Так писали писанки наші далекі предкині, наші прабабусі. Ця традиція нараховує вже близько 8 тисяч років. Звичайно ж, з часом правила писання спростилися. Вода проста, кип'ячена, писанок - спеціально виготовлений у вигляді невеликої металевої воронки, а фарби беруться як «від Бога, так і від людей». Але традиція проминула всі труднощі і змогла вижити й донині.

Поділ писанки
            Для наших предків числа були священними, у кожного було своє значення і своя сила. Тому поділ поверхні яйця на певну кількість частин і стале повторення деяких елементів не випадкові.
            Поділ на два передавав уявлення про два світи. На три ділили найчастіше по вертикалі, так позначали три небесних сфери. При поділі на чотири утворюється хрест, що означає чотири сторони світу.
            Класичний поділ півсфер на чотири частини, кожна з яких поділена на три, передає уявлення про чотири пори року з трьома місяцями. За іншими уявленнями світ ділився і на шість сторін. Таку просторову орієнтацію передає шестикутна зірка.
            Досліджуючи писанки, вчені висловили здогад про те, що в давнину існував восьмирічний календарний цикл. У народній міфології небо має вісім сфер - "облоків": сім синіх, а восьме червоне, на якому сидить сам Бог.
             Дуже цікавий поділ на сорок частин, так звані сорококлинці. Кожен клинець позначав якийсь вид людської діяльності або явище природи, а в християнському баченні - сорок днів посту.

Символіка кольорів
Червоний - мабуть є найбагатозначнішим кольором і найдавнішим. Символізує добро, радість життя, для молодих - надію на щасливий шлюб. Саме червоне яйце є головним символом Воскресіння, жертовності і небесного вогню. Символізує також пролиту за людей кров воскреслого Спасителя і радість життя.
Жовтий - небесне світило, тепло, врожай.
Зелений - означає весняне пробудження природи, надію, життя.
Блакитний - небо, повітря, чистота і здоров'я
Бурий, коричневий - землю і її приховану життєдайну силу.
Чорний - колір ночі, потойбіччя, всього невідомого і таємного. В писанці, будучи тлом, виявляє силу інших кольорів, так само, як в житті темрява дає змогу зрозуміти, що таке світло. Також символізує нескінченність життя людини, продовження буття після смерті.

Орнаментика
При поділі яйця утворюються поля різної форми і величини. Вони становлять основу для розміщення елементів орнаменту. Кожен із таких знаків прийшов до нас із глибини віків. Закарпатські писанки так само як і українські - це ціла світоглядна система з десятками орнаментальних мотивів. Подаємо основні найпоширеніші накреслення знаків на писанках. Читаючи їх, можна глибше збагнути сенс Великодня.СОНЦЕ
У давнину Великдень був одним з традиційних свят вшанування сонця. Люди вважали, що небесне світило - то Боже око. У міфологічному світогляді світло символізує видющість і правду, а темрява, ніч, туман є своєрідними синонімами сліпоти і кривди. Народне повір'я стверджує, що з першим променем вранішнього сонця, зі співом півня гаснуть сили темряви. Отож, сонце символізує знання, справедливість, переможця всілякого зла.
           Христа називають Сонцем Правди. Спаситель казав: «Я - світло світу. Хто йде за мною, не блукатиме у темряві, а матиме світло життя» (Йо. 8, 12). Його світло - внутрішнє, духовне. Бог - це світло, а водночас правда, видющість, свобода. Отже, сонце є Божим знаком.
           Сонячне світло - це символ єдності, впорядкованості світу. Це також символ ясного і тверезого бачення, правосуддя.
           Сонце зображали на писанках різними спеціальними знаками - у вигляді кола, восьмираменної зірки, хреста, тринога, свасті. Ці зображення мали свої назви: восьмираменна зірка називалася ружею; а ружі бували прості, бокові, повні, сторцеві.             Триніг - це було зображення трьох променів, що виходили з однієї точки і були закручені в один бік. Ще він мав назви тригвер, трикверт. Свастю ще називали сваргою, гачковим хрестом.
ХРЕСТ
Сонячний знак, стародавній символ сонця, вогню, душі. В орнаменті його називають «божим знаком» і пов'язують з Древом Життя (світовим деревом). Хрест - це перетинання двох ліній: горизонтальної (часу) і вертикальної (вічності) - волі людської з волею Божою. Хрест є водночас і буттям, і небуттям. Для християнина хрест є початком і кінцем, власне життям. Розп'яття стало символом страждання і радісного воскресенія. У християнстві хрест - також символ відкуплення від гріха і смерті.
           Походить від схематичного зображення птаха, в давнину сонце уявлялось птицею, що летить по небу. Також є символом чотирьох сторін світу, чотирьох вітрів, чотирьох пір року.

Розмалюю писанку, розмалюю! - Львівська Поштa   Майстер-клас з писанкарства  Традиційні та нетрадиційні техніки виготовлення писанок   Львівобленерго Працівники ПАТ «Львівобленерго» створили до ...   Декор яєць: писанки, крашанки, мальованки та сучасні техніки.      Entries tagged with витравлювання оцтом




Комментариев нет:

Отправить комментарий